3 görülmesi gereken yer

Bir rüya adasında Batı Hint Adaları’na bir gezi yapmak ister misiniz: Guadeloupe, Martinik, Küba? Hindistan cevizi ağaçlarıyla çevrili plajları, Karayip Denizi’nde dalış ve bol doğada yürüyüşleri keşfedin.

Batı Hint Adaları’na bir gezi, rüya gibi destinasyonlarda kalmanın garantisidir: Guadeloupe, Martinik, Küba… Programda: Hindistan cevizi ağaçlarıyla çevrili ince kumlu plajlar ve Karayip Denizi’nin turkuaz sularında tüplü dalış. Ancak Batı Hint Adaları’nın başka bir yüzü daha var: sömürge mimarisi ve bol doğa.

1. Guadeloupe: muhteşem güzellikteki manzaralar

Kelebek şeklinde olan Guadeloupe, Grande-Terre’nin güneyinde Saint-François, Saint-Anne veya Gosier yakınlarındaki ince kumlu plajlarıyla tanınır. Bu denizaşırı departmanın küçük adaları (Marie-Galante, Les Saintes ve La Désirade) ayrıca daha vahşi ve daha az kalabalık olan çok güzel plajlara sahiptir.

Guadelup kaplumbağası
Guadeloupe’de Doğa ©42mp / Pixabay

Ancak Fransız departmanı başka birçok hazineyi gizler: güzel deniz dibi (Grand Cul-de-Sac Marin Doğa Koruma Alanı), Soufrière yanardağı, tropik orman. Tüplü dalış, sörf, yürüyüş (özellikle Guadeloupe Ulusal Parkı’nda) veya tembellik… Her zaman yemyeşil bir ortamda kendinizi şımartmak için pek çok aktivite!

Guadeloupe fotoğraflarını keşfederken biraz hayal edin…

2. Martinik: aktivitelerle dolu

Küçük Martinik adası iki bölüme ayrılmıştır. “Çiçek adasının” kuzeyi güneyden çok farklıdır: sansasyonel bir yükseliş için hedef Pelee Dağı. En üstte, okyanusların nefes kesen manzarasına sahip olacaksınız.

Bu dağlık ve muhteşem manzaraya nehirler, şelaleler ve diğer şelaleler tarafından noktalanan bol bitki örtüsü eklenir. Yürüyerek ya da kanoyla gidilecek çok sayıda yürüyüş parkuru.

Cascade Didier
Didier şelalesi ©Nicolas Dubois / Wikipedia Commons

Güzel egzotik Batı Hint sahillerinin tadını çıkarmak için adanın güneyine gitmeniz gerekiyor. Burası aynı zamanda çok sayıda su sporu yapabileceğiniz yerdir: uçurtma sörfü, sörf, dalış, rüzgar sörfü…

Ayrıca özellikle karnaval döneminde birçok dans gösterisi göreceğiniz, sıcak bir atmosfere sahip bir şehir olan Fort de France’ı da kaçırmayın.

3. Küba: kültür ve tembellik

Küba, tanıtım gerektirmeyen bir destinasyondur. Havana şehri çok önemli, ama sadece değil. Bir puro fabrikasını (Partagas) ve şehrin eski mahallelerini ziyaret etmeyi unutmayın. Trinidad, ülkenin sömürge döneminin en güzel kalıntılarını sunuyor. Küba’nın çok güzel fotoğraflarını geri getirmeye yeter!

Küba'da araba
Küba Caddesi / © RelaxNews

Daha egzotik, güneydeki Cayo Coco ve kuzeydeki Cayo Largo’nun, Batı Hint Adaları’nın ününe layık görülen cennet adacıkları: göz alabildiğine plajlar ve yarı saydam mavi lagün suları.

Küba aynı zamanda salsa ve cazın beşiğidir: Havana her yıl Uluslararası Caz Festivali sırasında canlanır. Kaçırma !

Seçimini yap !

Batı Hint Adaları için bir sonraki varış noktanızı seçtiniz mi?
Hangi ada sizi en çok cezbeder: Guadeloupe, Martinik veya Küba?

Yolcunun alet kutusu 🧳
Görülmesi gereken siteler seçimimizle seyahatinizi hazırlayın, karşılaştırın ve rezervasyon yapın:
🛏 Rezervasyon: dünya çapında otelinizi/konaklama yerinizi bulun
🔁 HomeExchange: 1 numaralı ev değişim platformu
✈️ Skyscanner: kesinlikle en iyi uçuş karşılaştırıcısı
⏱ LastMinute: son dakikada ayrılmak için en iyi teklifler
🚗 RentalCars: kiralık araç arayın ve karşılaştırın
🎟 GetYourGuide: unutulmaz turlar ve deneyimler için rezervasyon yapın
⛺️ Kamp alanları: Avrupa genelinde ideal kamp yerinizi bulun

Katar’a neden gidilir? 1001 sürprizler diyarına yolculuk!

Kamboçya mı Vietnam mı? Hangi destinasyon size en uygun?